RİSE KULLANIM TALİMATI

Kremsiz şampuan İle yıkamış olduğunuz saçınızın fazla suyu alarak kökten uca Arise işlemini uyguluyoruz.20 Dakika beklettikten sonra kremli şampuan İle tekrar yıkıyorsunuz.Rise işlemini ertesi gün kuru saçınıza uygulayabilirsiniz.Rise işlemini 20-40 dakika arası bekletme sağlayabilirsiniz.Gerekli süre bekledikten sonra şampuan İle yıkama sağlayabilirsiniz. Arise ayda 2 defa Rise ise haftada 2-3 defa kullanım sağlanabilir.

Buğday Yağı

Boyadan, güneşten, ısıyla çalışan saç kurutma makinesi gibi cihazlardan, hava kirliliği gibi çevresel nedenlerden dolayı yıpranan saçlarınıza doğal yağlarla bakım yaparak hasarı azaltmanız, tekrar sağlıklı, yumuşak ve kolay şekil verilebilen saçlara kavuşmanız mümkün. Buğday yağı gibi saçlara faydalı yağlar aynı zamanda ilerde oluşabilecek yıpranmalara karşı saçlarınızı güçlendirir.

Kuruyan saç, uçların kırılmasına, kabarmaya ve elektriklenmeye neden olur. Saçı nemlendiren ise saç derinizdeki yağ üretimidir. Saçlar uzadıkça kök bölgesinde üretilen bu yağ uçlara kadar gelmez ve kırıklar artabilir. Sağlıklı yağ asitleri bakımında zengin olan buğday yağıyla saç uçlarını nemlendirir ve kuruluğa bağlı sorunları ortadan kaldırır. Buğday yağı çeşitli vitaminler içerir ve bunlardan biride çilt ve saç sağlığı için önemli E vitaminidir. E vitamini kolay emilerek cildinizi ve saçlarınızı nemlendirir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizinin en önemli etkenlerinden bir tanesi saç derisinin temizlenmesi ve deride canlılığa sebep olmasıdır. Hindistan cevizi saç köklerini güçlendirirken saç tellerinin canlanmasına büyük oranda yardımcı olmaktadır.

Mevcut saçların azalması ile birlikte, saçların doğal yerine geçerek saçların beslenmesini sağlamaktadır. Saçların temiz kalmasına ve hava almasına yardımcı olmaktadır. Hindistan cevizi yağı saç uçlarında ki kırıkları azaltır ve koparak dökülmelerini engellemeye büyük oranda destek olur.

Kayısı Yağı

Günümüzde piyasada yer alan çeşitli saç bakım ürünleri içerisinde çeşitli kimyasallar içermektedir. Bu tarz saç bakım ürünleri ise saçınızı beslemek yerine genelde daha fazla yıpratmaktadır. Bu nedenle diğer bazı organik yağlarda olduğu gibi kayısı yağı da saç bakımı için çok daha ideal olacaktır.

Kayısı yağı saç köklerini besler, saçta oluşan düğümlerin açılmasına ve kolay taranmasına yardımcı olur. Saç sağlığını genel anlamda destekleyen kayısı yağı içeriğinde bulunan E vitamini yardımı ile saç uzamasını da destekler ve hızlandırır. Bir çok saç derisi problemlerinin de ortadan kalmasına bir nevi yardımcı olarak da kullanılabilir. Daha yumuşak ve parlak saçlar için düzenli olarak kullanıldığında saçlarınızın canlılığını fark edebileceksiniz.

Meneviş Yağı

Meneviş bitkisi doğada nadir bulunan bitkilerden birisidir. İçerisindeki mineral değerlerinin yüksekliği ve kalitesi bakımından oldukça zengin bir ağaç bitkisidir. Köklerinden uçlarına kadar bir çok alanda faydası bulunmaktadır.

Meneviş bitkisi saçı kökten uca besleyerek canlılık ve parlaklık sağlamaktadır. Dış etkenlerden kaynaklanan olumsuz hava koşulları saçların üzerinde donukluk ve matlık sağlamaktadır. Meneviş yağı bu olumsuz süreci içerisinde bulunan özlerle yoğun oranda önüne geçmektedir.

Sarımısak Yağı

Saç derisine sarımsak yağıyla masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini besler ve saçın uzamasına teşvik eder. Ayrıca saç derisinde biriken ölü deri hücreleri, saç bakım ürünlerinin artıkları ve diğer toksinleri temizleyerek saçın uzamasının önündeki engelleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Saç derisi aşırı aşırı kuru olanlar ve kaşıntı gibi şikayetleri olanlar düzenli olarak kullandıklarında bu şikayetleri ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Hardal Yağı

Selenyum bakımından zengin olan hardal yağı hava kirliliği, saç bakım cihazları, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı saçları korur. Selenyumgibi antioksidanların saç dökülmesini yavaşlattığı ve mevcut saçların daha sağlıklı olmasına sağladığı bilinmekte.

Saçın ana maddesi olan protein saçların sağlıklı uzaması için önemlidir. Eğer yeterli miktarda protein almazsa vücut mevcut proteini, saçlardan daha öncelikli olan hayati organlarda dağıtır. Protein bakımından zengin hardal yağı günlük olarak alınması gereken miktarı almanıza yardımcı olabilir.

Susam Yağı

Susam yağı son derece besleyici bir içeriğe sahiptir. Tropikal olarak saç bakımı için de kullanılmaktadır. İçerisinde E vitamini, B vitamini kompleksleri, magnezyum, kalsiyum, fosfor ve protein ile saç köklerini güçlendirir ve saç derisini besler.

Susam yağı faydaları saymakla bitmez. Saçlarınızın parlak kalmasını ve daha canlı olabilmesine de destek verir.

Ceviz Yağı

Ceviz yağı ile sadece saç uçlarınız değil, saç kökleriniz de beslenir. Saçlardaki yitirilmiş canlılığı yeniden geri getirir. Ceviz yağı kullanımı ile mat saç problemi ortadan kalkar. Saçlara doğal maddeleri kazandıran ve besleyen ceviz yağı, bu özellikleriyle saçların hızlı ve sağlıklı uzamasını da sağlar. En büyük ve can sıkan saç problemlerinden biri olan saç dökülmesine de çözüm getiren ceviz yağı, hem saç dökülmesini engeller, hem de dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasına katkı sağlar.

Ceviz yağının  saçlara renk verdiği de bir gerçektir. Saçlar hem doğal rengini korur ve ekstra olarak parlaklaşır, hem de beyazlamaları önlenmiş olur. Saç diplerinde mantar ve çeşitli enfeksiyonların önüne geçer. İnce, cansız ve şekle girmeyen saçların, daha hareketli, daha dolgun olmalarını ve daha kolay şekle girmelerini sağlar. Saç diplerinizde egzama şikayeti varsa, ceviz yağıyla bu problemi de halletmiş olursunuz.